Aktuality

1. 12. 2020

Tak jsme se dočkali, vláda mimořádně zasedla v neděli, aby nám všem umožnila rozvolnění od čtvrtku. Kdo doufal, že v pondělí již bude nižší stupeň, zůstane zklamán. Proč tedy vláda vymyslela PSA a přešla na “jasná a transparentní tvrdá data”. Ta už hovoří přesně dle PSA o přesunu do nižšího třetího stupně. A tu se dozvídáme, že opět nerozhodují data, ale něčí pocity a nebo dokonce jiná data.

1. 12. 2020

I v podmínkách omezených možností, ale při dodržení všech zdravotnických a bezpečnostních opatření jednal výkonný výbor krajské stranické organizace. 

V úvodu jednání přivítala předsedkyně krajského výboru Alena Nohavová předsedu ÚV KSČM Vojtěcha Filipa a pozvané hosty. Poté si přítomní vyslechli informace a závěry z jednání vyšších stranických orgánů.

3. 11. 2020

ROZHOVOR „Na vratech cedule ‚Koroně a jí podobným vstup zakázán!‘ Vesnice jako po vymření. U pojízdné prodejny jsme stáli v předepsaných rouškách a rozestupech,“ popisuje život v Hošticích v době „koronavirové“ známý režisér Zdeněk Troška s tím, že mu ale v jeho rodné vsi nic neschází. Sousedky prý už na jaře šily roušky, které pak visely u hasičárny, a kdo potřeboval, mohl si vzít.

14. 10. 2020

Hřib s Kocábem po fiasku na Barrandově už zcela jistě na žádnou besedu s  dr. Skálou nikdy nepřijdou! Soukup jen "lapal po dechu"...  

 

9. 10. 2020

Vojtěch Filip oznámil, že na sjezdu, který má být 28. listopadu v Brně, nebude znovu kandidovat do čela KSČM. Do té doby stranu povede současné končící vedení.

Záznam: https://www.facebook.com/watch/?v=340171933985742

5. 10. 2020

Rozhovor Haló novin s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem.

Volby skončily, KSČM nemá důvod slavit. Jaké máte pocity?

5. 10. 2020

Zdroje neúspěchů české i evropské levice hledá ve svém komentáři politolog Oskar Krejčí. Vedle programových nejasností vidí problémy v osobnostních charakteristikách vůdců i v depresi aktivu levicových politických stran.  

22. 9. 2020

Většina jihočeských lídrů se v předvolební debatě shodla na tom, že Adam Vojtěch nebyl nejhorším ministrem zdravotnictví. Někteří si myslí, že měl nevýhodu v tom, že byl mladý a nebyl odborník.

21. 9. 2020

Pracujete na železnici. Letos došlo k řadě železničních neštěstí. Proč tak najednou? Skutečně je podle vašeho názoru hlavní příčinou lidský faktor, tedy nepozornost?

9. 9. 2020

Jsem pobouřen, zrovna jako mnozí občané Dačic. Jak jsme vás informovali dne 7. září článkem „Dačice: Jihočeská KSČM nezapomíná na tisíckrát ověřené: BÝT VIDĚT A SLYŠET“.

26. 8. 2020

ROZHOVOR Lídr jihočeské krajské kandidátky KSČM Radek Nejezchleb je zároveň dlouholetým zaměstnancem Českých drah a odborníkem na dopravu. To je téma, které je v kraji u německých a rakouských hranic vnímáno jako mimořádně důležité.

24. 8. 2020

Bělorusko -  země, o které se mluví.

9. 8. 2020

Vedoucí kandidát pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje Radek Nejezchleb a předsedkyně Jihočeského krajského výboru KSČM Alena Nohavová usilují o "STOPKU KAPITALISTICKÉ DŽUNGLI" všeho druhu. Lépe je pomoci občanům a prosazovat "JISTOTU - PRÁCI - BEZPEČÍ".

5. 8. 2020

Parlamentní strany se shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény - z auta, ve speciálních volebních okrscích a u výjezdních komisí.

5. 8. 2020

Ve dnech 4. - 6. 9. 2020 se koná celorepublikové setkání mladých členů a sympatizantů KSČM. Součástí setkání je i výjezd do Svojšic. Přihlášky prosím adresujte na krajskou Komisi mládeže Marian Lichtenberg, Anna Vaculikova, https://www.facebook.com/anna.vaculikova.18, nebo přímo na Petru Prokšanovou, předsedkyni Komsie mládeže ÚV KSČM.

26. 6. 2020

Na středečním jednání jindřichohradeckého zastupitelstva došlo podle očekávání k předložení návrhu na odvolání starosty Stanislava Mrvky (Změna 2020) a s ním i celé dosavadní rady města. Návrh byl schválen šestnácti hlasy.

V praxi se tak ukázal důsledek rozdrolení ČSSD v kraji i Jindřichově Hradci, když se ze sociální demokracie vyčlenila skupina a založila hnutí Změna 2020.

13. 5. 2020

V současných dnech si připomínáme 75. výročí osvobození naší země od fašismu. Ať se to některým líbí nebo nelíbí, značnou většinu našeho území osvobodili vojáci z východu bojující v Rudé armádě. U nás se stalo zvykem v posledních desítkách let „zapomínat“ na podíl vojáků bojujících v Rudé armádě. V ní mimo Rusů bojovali příslušníci mnoha dalších národů!

12. 5. 2020

V rámci otázek a odpovědí nás krajští zastupitelé a nově kandidující za KSČM informují  o aktuálních otázkách současné situace. Dnes na otázky Aleny Nohavové, předsedkyně Jč KV KSČ odpovídá  Anna Vaculíková.

Patříš mezi mladé funkcionáře strany v našem kraji. Jak chce naše krajská komise mládeže lépe oslovovat mladou a střední generaci?

11. 5. 2020

Vzhledem k tomu, jak velký prostor ale dostávají panáci typu Hřiba, Koláře a Novotného jsem se v předvečer  75. výročí osvobození rozhodla natočit toto video :

https://www.facebook.com/konecna.k/videos/279917696374933/)

Kateřina Konečná

9. 5. 2020

Vím, že se ptáte, jak to bylo s vlasovci v Brandýse a ve Staré Boleslavi, ale pojďme si říci v samém začátku, co vlastně byly tyto jednotky zač, než došlo k jejich osudovému mihnutí se dějinami druhé světové války v Praze.

5. 5. 2020

          Osvobozování nynějšího území Moravy započalo už v březnu a dubnu, aby posléze pokračovalo až do Čech, kde bylo v květnu završeno.

5. 5. 2020

Vážení spoluobčané, vážené soudružky a soudruzi,

Stránky