Aktuality

11. 12. 2017

Europoslankyně Kateřina Konečná považuje rozhodnutí Evropské komise zažalovat Českou republiku, Polsko a Maďarsko za to, že nesplnily kvóty v přijímání uprchlíků, za hloupé. Má také jisté pochyby, jak bude v této záležitosti vyjednávat v Bruselu premiér Andrej Babiše (ANO).

11. 12. 2017

Europoslankyně Kateřina Konečná považuje rozhodnutí Evropské komise zažalovat Českou republiku, Polsko a Maďarsko za to, že nesplnily kvóty v přijímání uprchlíků, za hloupé. Má také jisté pochyby, jak bude v této záležitosti vyjednávat v Bruselu premiér Andrej Babiše (ANO).

11. 12. 2017

Musím říci, že tu hru proti mně rozehráli ve velkém. Rozjeli "kauzu" a v tu samou dobu mě zablokovali na sociálních sítích, to abych se nemohl bránit. A nemohl jsem se bránit celý týden. To co zatím předvedla ČT bych nepřál zažít nikomu.

7. 12. 2017

Nezaznamenal jsem, že by někdo v zahraničí nechtěl s Babišem kvůli jeho obvinění mluvit, říká předseda KSČM Vojtěch Filip. S jeho opětovným vydáním ke stíhání by prý ale neměl problém. Komunisté zatím nevědí, zda podpoří menšinovou vládu hnutí ANO. Ještě jsme o tom nejednali. Pokud v programovém prohlášení budou naše priority, můžeme kabinet podpořit, dodává Filip.

4. 12. 2017

Věrna své praxi zvát si při řešení nejzávažnějších problémů země do studia ty největší duchy národa, nadané schopností ony problémy roztřídit, rozkrýt, interpretovat, a pak jako zázrakem a za spontánního potlesku vděčné veřejnosti nalézt i jejich nejideálnější řešení, nemohla se zpravodajská redakce ČT při zkoumání nejpalčivějšího problému

2. 12. 2017

Máme za sebou měsíc od voleb do Poslanecké sněmovny, jež byly snad nejprapodivnější od roku 1989. Mám tím na mysli "pestrou směsí" stran a hnutí, které se do sněmovny dostaly. Trochu mne to připomíná podivná politická uskupení na počátku temných devadesátých let. Hořkost neúspěchu levice nezmizela.

2. 12. 2017

Přestože jsme se mnozí ještě nevzpamatovali z prohraných voleb do Poslanecké sněmovny, někteří již mají jasno a znají viníky.

28. 11. 2017

Překvapuji hospodské jako Pohlreich, říká kontrolor EET 
Praha 

 

28. 11. 2017

Seznam rozkradeného, řečeno terminologií používané v naší demokratické společnosti – zprivatizovaného, majetku státu, měst či obcí po roce 1989 by byl nekonečně dlouhý. Ale hlavně neúplný. Přestože oponenti a kritici bývalého komunistického režimu poukazují na hospodářskou zaostalost země do listopadového převratu, jsou stále odvětví, ve kterých je stále co krást.

28. 11. 2017

Učitel na jedné nejmenované základní škole přidal ke své funkci vedoucího městského muzea několik hodin vyučování dějepisu na prvním stupni. Právě se probíral pravěk. Učitel informoval o nálezech koster v Africe, údajného stáří až tři miliony let, a informoval o předpokládaném chování pravěkých lidí, o bojích jednotlivých kmenů navzájem, o používání pravěkých nástrojů a zbraní.

24. 11. 2017

Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) upozorňuje na závažnost problému daňových úniků v kontextu velkých nerovností. Co s tím a proč je to důležité politikum?

23. 11. 2017

Včerejší přehlídka lidovecké nenávisti úplně diskvalifikovala morální kredit poslance Bartoška a dalších. Nejsou schopni akceptovat alternativní názory poslanců jiného politického spektra, výsledky parlamentních voleb, nebo voleb v rámci poslanecké sněmovny.

V médiích tomu bohužel přispívá neprosto neprofesionální moderování rozhovorů UK ČT 24 Danielem Takáčem 22. 11. 2017.

23. 11. 2017

Člověk musí žasnout, čeho jsou někteří pravicoví politici, ve své nekone

21. 11. 2017

Záznam ČT 24 z pondělní tiskovékonference KSČM po prvním jednání poslanců nově zvolené poslanecké sněmovny najdete zde.

21. 11. 2017

Časopis Týden mne požádal o rozhovor. Vyhověl jsem mu bez váhání a s jedinou podmínkou. A sice že odpovím písemně v rozsahu, který si Týden stanoví sám. Stalo se a redakce potvrdila i písemně, že text obdržela včas a problém nebude ani s jeho rozsahem. Své slovo však hrubě porušila.

17. 11. 2017

Ilonu Švihlíkovou inspiroval vznik Demokratického bloku v českém parlamentě a věnovala této události jednu politickou satiru

Ještě včera byl svět plný řepky a beznaděje.
Oligarcha se salámem v ruce se Ti směje,
dnes však naděje zas žije,

17. 11. 2017

Svaz mladých komunistů Československa byl nedávno (10. listopadu) kontaktován dramaturgem České televize s nabídkou možnosti účasti v pořadu „Máte slovo“ k výročí 17. listopadu, který se vysílal dne 16. listopadu od 21:35 na ČT1. SMKČ účast odmítl. Níže zveřejňujeme dopis ČT i odpověď SMKČ (jména dopisujících vynecháváme).

16. 11. 2017

Volebně neúspěšné tzv. demokratické strany se vrací ke kořenům. Píšeme o nich také zde a také zde.Netrvalo to dlouho a už je šídlo z pytle venku. Ještě dva dny před volbami, které se konaly 21.

12. 11. 2017

Je možné, že veřejná média propagují a podporují sbírky potravin na sociálně potřebné jakéhokoliv druhu a ústavní činitelé zastupující stát mlčí?

11. 11. 2017

Jen tak - pro osvěžení paměti......

ČT 1  odpoledne po 16:30 hodině, pořad AZ kvíz..

 

Soutěžní otázka:

Jakým slovem označujeme vysávání finančních prostředků z podniků, institucí a bank?  Soutěžící neví.

Správná odpověď zní:

8. 11. 2017

Zákon o obecném referendu, čtyřletý program trvalého zvyšování minimální mzdy, valorizace důchodů a ochrana přírodního bohatství.

8. 11. 2017

Zástupci poslaneckého klubu KSČM se v poslanecké sněmovně vyjádřili k povolebním jednáním.

Videozáznam zde:

Stránky