Aktuality

20. 6. 2018

Angela Merkelová dnes řekla, že pro poválečný odsun Němců z Československa "neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění". Je to revanšistické vyjádření a vůči České republice naprosté nepřijatelné. Sudetští Němci se masově podíleli na přípravě konečného řešení české otázky, které by znamenalo faktickou a biologickou likvidaci českého národa.

19. 6. 2018

V sobotu 16. června se v Jindřichově Hradci uskutečnilo již 24. ODPOLEDNE S HELIGONKAMI. Tentokrát se koncert konal v sále Domu dětí a mládeže a vystoupilo v něm 11 heligonkářů z širokého okolí – od Havlíčkova Brodu až po České Budějovice. Naším cílem nikdy nebylo organizovat masové vystoupení muzikantů, ale spíš nám vždy šlo a jde o kvalitní vystoupení.

18. 6. 2018

Hrad v připomínkovém řízení rozcupoval pasáž výroční zprávy o extremismu za loňský rok, která se zabývá i hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD). Zařazení strany mezi extremisty je podle prezidentské kanceláře "naprosto nepřijatelné". Ministerstvo vnitra dokument dosud nevydalo, přestože v předchozích letech vycházel vždy v druhé polovině května. :

10. 6. 2018

Stovky lidí se dnes 10. června 2018 sešy na pietě za obec Lidice, kterou před 76 lety vypálili nacisté. U společného hrobu zavražděných obyvatel položily věnce desítky delegací, mezi nimi zástupci ústavních institucí, politických stran, ambasád i různých spolků. Za Poslaneckou sněmovnu položili věnce její místopředsedové v čele s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem.

10. 6. 2018

Jihočeští komunisté uskutečnili v sobotu 9. června seminář, který jistě rozšířil jejich poznání v oblasti hospodaření obcí a měst, dotační politiky a politiky sociálního bydlení. Seminář zahájila předsedkyně Jihočeského krajského výboru KSČM Alena Nohavová. Po úvodním vystoupení a přivítání přítomných lektorů a zastupitelů předala slovo 1. místopředsedovi JčKV KSČM Mgr.

1. 6. 2018

Pro děti připravily na úterní odpoledne 29. května společně OV KSČM a Levicový klub žen Jindřichův Hradec zábavné odpoledne na sídlišti Vajgar v prostoru mezi pobočkou knihovny a V. základní školou.

1. 6. 2018

Rozhovor Haló novin s Alenou Nohavovou, předsedkyní Jihočeského krajského výboru KSČM

Nedávno jste se zúčastnila veřejného slyšení ke vzdělávání v Senátu. Oč přesně šlo?

31. 5. 2018

Po přečtení tohoto textu možná lépe pochopíte, jak se to dnes dělá.

HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY.

28. 5. 2018

Dne 26. 5. 2018 ve vinárně v restauraci Perla se uskutečnil tento rok již druhý turnaj ve stolní káče. O pěkné ceny bojovalo celkem 17 hráčů z toho 3 děti a ať byli vítězi či ne, tak každý si nějakou tu cenu odnesl s sebou.

25. 5. 2018

Mnozí spoluobčané nevěnovali pozornost tomu, když KSČM zařazovala otázku hospodaření s vodou nebo její udržení v krajině do svých priorit. Až nyní – v době sucha – podobně jako když v pohádce Sůl nad zlato zjistil král, že se skutečně bez soli nedá žít – mnozí z nás zjistili opravdovou hodnotu vody, která je nevyčíslitelná.

21. 5. 2018

Předseda KSČM, se důrazně hlásí o slovo. Pokud si stávající premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) myslel, že se dohodne jen s ČSSD a s komunisty už to nebude tak složité, pravděpodobně se přepočítal. Šéf komunistů v sobotní MF Dnes položil Babišovi na stůl ultimátum. A pálil do ČSSD.

20. 5. 2018

Premiér v demisi Andrej Babiš má za sebou jednání se sociálními demokraty. Nyní ho čekají komunisté. Ti jsou připraveni se dohodnout, problém však mají s návrhem na posilování českých zahraničních misí. Na toto téma odpovídal pro online deník TÝDEN.CZ za KSČM Jiří Dolejš.

Jak hodnotíte aktuální vyjednávání o vládě?

8. 5. 2018

Na pietním aktu, který ve spolupráci s MěV KSČM pořádalo již tradičně město Slavonice, se sešlo okolo 80 slavonických občanů, aby si připomněli 73. výročí ukončení 2. světové války v Evropě a osvobození Slavonic Rudou armádou. Akt se konal u pomníku Rudé armády v ulici Na Potoku, který byl slavnostně odhalen 9. května. 1951 na místě, kde dne 28. října 1928, v den 10.

4. 5. 2018

Rozhovor Haló novin s Václavem Ortem, místopředsedou ÚV KSČM pro ekonomiku a hospodářskou činnost. »Jako místopředseda budu prosazovat rotaci kádrů. To znamená, práce funkcionáře či poslance by byla omezena na dvě volební období po sobě jdoucí«.

4. 5. 2018

Přestože se předsedové ANO Andrej Babiš a ČSSD Jan Hamáček domluvili na přesun  společného jednání z pátku na pondělí, podle důvěryhodných informací vše směřuje k dohodě mezi nimi a šéfem KSČM Vojtěchem Filipem. V ČSSD se zároveň mluví o dalším kandidátovi na post ministra zemědělství, kterým by mohl být Jan Mládek.                       

2. 5. 2018

První máj jsme si na okrese Jindřichův Hradec připomněli na dvou místech okresu a to v Jindřichově Hradci a Třeboni.

27. 4. 2018

Půl roku po volbách snad začala další fáze jednání o vytvoření koaliční vlády České republiky a její podpory zahájením společných jednání ANO, KSČM a ČSSD.

26. 4. 2018

V sobotu 21. dubna se v Nymburce uskutečnil X. sjezd Komunistické strany Čech a Moravy, samozřejmě i za účasti delegátů z okresu Jindřichův Hradec. Náš okres zde zastupovali delegáti Čečka Pavel, Nejezchleb Radek, Nohavová Alena a Vytiska Tomeš. Celkově se sjezdu zúčastnilo 313 delegátů (100%), z toho 255 mužů a 58 žen. Věkový průměr delegátů byl 56,42 roku.

20. 4. 2018

X. řádný sjezd KSČM se konal v sobotu 21. 4. 2018 v Nymburku. Jeho obsahem byly personální otázky - volba nového vedení strany - a určení dalšího politického směřování.

 

Do vedení strany byli zvoleni:

Předseda ÚV KSČM: Vojtěch Filip

Stránky