Aktuality

19. 6. 2021

Dvaadvacátého června roku 1941 přepadlo Německo a jeho spojenci Sovětský svaz. Vlastenecké organizace si 80. výročí této události připomenou vzpomínkovou akcí v úterý 22. června od 16 hodin v Táboře na náměstí T. G. Masaryka u sochy rudoarmějce.

9. 6. 2021

Ano, vměšujeme (i finančně), a nijak jinak se současné naše nadšené křepčení kolem paní učitelky Cichanouské z Minska nazvat nedá. A vměšujeme se do běloruských záležitostí přesně tak, jako jsme se vměšovali do vnitřních záležitostí Ukrajiny s tím, že pro ni společně s USA a s EU chceme jen to nejlepší.

8. 6. 2021

I kdyby funkce senátora v ČR byla čestnou funkcí a senátoři neplacenými politiky, tento pán bude "zadarmo drahý" na jakémkoli postu. Předseda Senátu Parlamentu České republiky rýsuje po Tchajwanu další žel nesmazatelně drahou stopu.

4. 6. 2021

Poslední jednání našeho ÚV, které proběhlo dne 29,.5.2021, se podle častých následných vyjádření stalo oslavou údajných záhad českého jazyka. Současně se stalo i zkouškou  logického myšlení.  jeho 3 věty, která zní : „Mimořádný sjezd musí svolat ÚV KSČM, nejpozději do dvou měsíců na žádost nejméně třetiny OV KSČM, třetiny KV KSČM nebo nadpoloviční většiny členů ÚV KSČM.“ 

27. 5. 2021

V těchto dnech si připomínáme výročí narození prezidenta Edvarda Beneše – 28. 5. 1884. Pocházel z malých poměrů. Jeho otec byl chalupníkem a jen s velkým vypětím dokázal užit svou početnou rodinu. Edvard Beneš byl nejmladší z deseti dětí a naučil se v tomto prostředí odříkání a tvrdé práci.

7. 5. 2021

Dnes, 8. května 2021, se členové I. ZO KSČM ve Slavonicích u pomníku rudoarmějce poklonili památce těch, kteří osvobodili naše město a celou naši zemi od fašistické nadvlády. Tímto dnem také skončil největší válečný konflikt v Evropě.

7. 5. 2021

Dnes, 7. května 2021, členové KSČM Jindřichův Hradec uctili památku našich osvoboditelů (Rudé armády) položením kytic u památníků v Jindřichově Hradci, Mnichu, Nové Bystřici a Třeboni. Dnešní vzpomínkové akce se zúčastnili: s. Nejezchleb - předseda OV, s.Vytiska - člen VV ÚV, s.Míka - místopředseda OV a s.Horák - předseda ORK.

25. 4. 2021

„Zhodnotil jsem si to velice rychle. Měly být splněny tři cíle, které splněny byly. Rusko bylo vyřazeno z dostavby Dukovan. Zmrazení dovozu Sputnik V z Ruska. Udržení pana Koudelky ve funkci ředitele BIS,“ objasnil ParlamentnímListům.cz dopady této události poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, místopředseda sněmovního výboru pro bezpečnost. Na facebooku k tomu dodal: „Kauza splnila svůj účel.

24. 4. 2021

Svazu léčebných lázní vadí, že ani nadále nebudou moci léčit zájemce, kteří si chtějí lázeňský pobyt sami zaplatit. Svaz o tom informoval v pátek, po čtvrtečním představení rozvolňování vládní koalicí. Dosud se v lázních mohou ubytovávat jen lidé, kterým přispívá na pobyt zdravotní pojišťovna. Od 3. května tam budou moci jezdit na doléčení i za vlastní peníze jen nemocní po covidu-19.

21. 4. 2021

Důchodem či dosažením seniorského věku život nekončí

Rozhovor s předsedkyní Rady seniorů ČR Jihočeského kraje Alenou Nohavovou

Jak se stane, že žena vašeho věku se stane nejen členkou, ale dokonce krajskou předsedkyní Rady seniorů?

20. 4. 2021

V pondělí 19.4.2021 poskytla mluvčí ruského Ministerstva zahraničí Maria Zacharovová ruským mediím několik odpovědí na kauzu „Vrbětice a vzájemného vyhoštění diplomatů s Českou republikou“.

20. 4. 2021

Minulou sobotu proběhlo v Nymburce jednání ÚV v atmosféře očekávání změny ve vedení strany. Opakovaně ve volbách KSČM skončila se stále horšími výsledky, přičemž jedním ze zásadních důvodů je skutečnost, že poslanci, kteří ovládají stranu a zejména její vedení se netají tím, že politika se v ČR dělá v parlamentě a na tu je třeba se soustředit.

3. 4. 2021

V pondělí jsem sledoval tiskovou konferenci ČSSD, kde představili svůj plán co po koronaviru. „Víme, co po covidu”– tak se taškařice jmenovala. Před novináři se jako figurky na Pražském orloji střídalo celé vedení strany. Ti poté pohovořili s nezlomnou vírou o svém poslání a předali štafetu dál - dalšímu oranžovému „jasnovidci“, který nemůže zabloudit.

6. 3. 2021

O obměně vedení KSČM bude jednat Ústřední výbor KSČM v sobotu 10. dubna. Širší vedení KSČM potřetí zrušilo kvůli epidemii koronaviru termín volebního sjezdu, naposledy byl plánován na 27. a 28. březen.

5. 3. 2021

Vážení spoluobčané, paní a pánové, soudruzi a soudružky!

17. 2. 2021

V úterý 16. února 2021 jednal VV Jč KV KSČM. Jednání zahájila předsedkyně krajského výboru Alena Nohavová. Přivítala předsedu Krajské revizní komise KSČM Ivana Nadberežného a seznámila s programem. Ten byl doplněn a poté schválen.

9. 2. 2021

Expertní skupina Světové zdravotnické organizace (WHO) posuzovala celkem čtyři potenciální hypotézy o tom, jak by se koronavirus SARS-CoV-2 mohl dostat k člověku. Uvedl to její šéf Peter Ben Embarek na tiskové konferenci po návštěvě Číny. Verze o přenosu infekce z netopýrů nebo verze o laboratorního úniku tak považují za nepravděpodobné.

7. 2. 2021

Hosté Otázek Václava Moravce - vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip souhlasí s návratem žáků do škol. Ministr školství Robert Plaga řekl, že by se mohli vrátit maturanti od 1. března.

7. 2. 2021

Rázného odsouzení se dočkalo plenární rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS), kterým se pouhých osm měsíců před volbami zrušila část volebního zákona, od čtyřech ústavních soudců.

20. 1. 2021

Jsem nějak nenaladěna. Ve společnosti již delší dobu panuje zmatek. Na jedné straně slyšíme ministra zdravotnictví, prezidenta Kubka a epidemiologa Prymulu, na druhé straně v médiích slyšíme jakéhosi Jiřího Koběřovského, jak nás písní vyzývá, abychom odstranili roušky, protože přece jedině postavíme-li se viru čelem, dokážeme nad ním zvítězit.

14. 1. 2021

Premiér Babiš a ministr Havlíček posílají před letošními parlamentními volbami jasný vzkaz všem zaměstnancům ve firmách řízených státem, kdo zaplatí následky jejich rozhodnutí. Kdo přijde po železničářích další na řadu?

9. 1. 2021

ČSSD ve snaze vyhnout se volebnímu neúspěchu se připravuje na podzimní parlamentní volby formováním vlastního volebního uskupení. Za možného spojence byla zatím vytipována Strana zelených a podporovatelé takového postupu Hamáček se Šmardou se poohlížejí i po dalších regionálních hnutí.

Stránky