Aktuality

19. 9. 2021

Vedení České televize nepovažuje za férovou kritiku ze strany premiéra Andreje Babiše, který v pátek prohlásil, že ČT v době pandemie podkopávala kroky vlády, když například na obrazovce dávala prostor některým »šarlatánům« a »rozeštvávala lidi«. Generální ředitel České televize Petr Dvořák trvá na tom, že svou roli v době pandemie zvládli velmi dobře. Nechápe, proč Babiš mění názor.

2. 9. 2021

Přeji všem žákům a studentům, ale i učitelům, aby nový školní rok, byl úspěšný. A bez covidových omezení. Vzdělání je důležité, protože se vzdělaným národem nelze manipulovat.

2. 9. 2021

 Problém s přemístěním památníku sovětského maršála Ivana Koněva v Praze dosud zůstává nevyřešen. Posuzuje se varianta umístění památníku na území ruského velvyslanectví v ČR. Prohlásil to v úterý ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v odpovědi na otázku položenou Koněvovou dcerou, uvedla ruská státní agentura TASS.

2. 9. 2021

Jeden z rozsudků pražského soudu by neměl uniknout pozornosti: dal totiž konečně za pravdu lidem, kteří dlouhodobě bojují proti krátkodobému pronajímání bytů turistům. Je to totiž jeden z faktorů přispívajících k bytové krizi – zejména ve velkých městech.

29. 8. 2021

V přístavišti u Brněnské přehrady dnes zahájila Komunistická strana Čech a Moravy ostrou část volební kampaně. Lídři všech krajů promluvili k několika desítkám shromážděných příznivců a představili program s heslem Šance na nový začátek.

25. 8. 2021

Srpen a listopad

V minulých dnech byl opět v hlavní roli jednadvacátý srpen 1968. V této době jsme za posledních třicet let pravidelně slýchali notnou porci antikomunistických a antisovětských kázání, často ideologicky zcela zkreslených. V černobílém pojetí světa nám je invaze pěti armád do ČSSR podávána jako vražedný a neomluvitelný akt.

24. 8. 2021

Státní volební komise vylosovala stranám a hnutím čísla, s nimiž budou kandidovat v říjnových sněmovních volbách. Pro KSČM vylosovala

číslo 18 (osmnáct)

cisla_do_voleb.png

17. 8. 2021
Nároky členů okrskových volebních komisí upravují jednotlivé volební zákony (1).
 členové okrskových volebních komisí mají nárok na zvláštní odměnu za výkon funkce,
15. 8. 2021

V sobotu 14. srpna se uskutečnila již tradiční jízda parním vlakem, kterou pořádal OV KSČM Jindřichův Hradec. Jízda historickým vlakem se uskutečnila ze Slavonic do Dačic a zpět, za účasti kandidátů KSČM za Jihočeský kraj pro podzimní volby do PS PČR v čele s vedoucí kandidátkou Alenou Nohavovou. Během akce se uskutečnil i doprovodný program.

11. 8. 2021

Jižní Čechy - to je jeden velký zážitek

Jste homo politicus, člověk politický, tedy není nic zvláštního na tom, že se ucházíte o vstup do Poslanecké sněmovny. Co všechno je v politice již za vámi? Kde jste načerpal zkušenosti - a jaké?

22. 7. 2021

Máme zde léto a prázdniny. V časech předcovidových to býval čas, kdy lidé jezdili na rekreace, mohli si odpočinout a věnovat se svým dětem. Ty si užívaly dvouměsíční čas dovádění po desetiměsíční práci ve školách.

21. 7. 2021

Za posledních 30 let jsme si zvykli nakupovat ve velkých obchodních centrech.

14. 7. 2021

Prý se Babišovi všichni v Evropě smějí, sdělil nám přes televizi Pirát Lipavský, který se v poslední době k lecčemus často vyjadřuje. Vyvolává to dojem, že s pětatřicetiletým manažerem projektů v oblasti informačních technologií v bankovnictví, který získal bakalářské vzdělání v Praze a ještě dva semestry v Anglii, se počítá na nějaké vrcholové místo ve vládě, když se Piráti dostanou k moci.

2. 7. 2021

Rozhovor Haló novin s Alenou Nohavovou, vedoucí kandidátkou KSČM Jihočeského kraje do sněmovních voleb

Řečníci ve svých projevech vyzvali občany, aby v podzimních volbách nevolili ty, kteří chtějí rozpoutat válku s Ruskem.

Cílem médií je postupně v občanech vyvolávat pocit, že válku vlastně začal Sovětský svaz. Postupnou manipulací pak ze lži učiní pravdu.

25. 6. 2021

Komunistická strana Čech a Moravy vyjadřuje obrovskou lítost nad živelnou katastrofou na jižní Moravě.

22. 6. 2021

V pondělí 21. června zasedal Jihočeský krajský výbor KSČM. Jeho jednání zahájila předsedkyně Jč KV KSČM Alena Nohavová, která přivítala předsedu ÚV KSČM Vojtěcha Filipa, předsedu Krajské revizní komise Ivana Nadberežného, kandidáty do voleb a všechny přítomné.

19. 6. 2021

Dvaadvacátého června roku 1941 přepadlo Německo a jeho spojenci Sovětský svaz. Vlastenecké organizace si 80. výročí této události připomenou vzpomínkovou akcí v úterý 22. června od 16 hodin v Táboře na náměstí T. G. Masaryka u sochy rudoarmějce.

9. 6. 2021

Ano, vměšujeme (i finančně), a nijak jinak se současné naše nadšené křepčení kolem paní učitelky Cichanouské z Minska nazvat nedá. A vměšujeme se do běloruských záležitostí přesně tak, jako jsme se vměšovali do vnitřních záležitostí Ukrajiny s tím, že pro ni společně s USA a s EU chceme jen to nejlepší.

8. 6. 2021

I kdyby funkce senátora v ČR byla čestnou funkcí a senátoři neplacenými politiky, tento pán bude "zadarmo drahý" na jakémkoli postu. Předseda Senátu Parlamentu České republiky rýsuje po Tchajwanu další žel nesmazatelně drahou stopu.

4. 6. 2021

Poslední jednání našeho ÚV, které proběhlo dne 29,.5.2021, se podle častých následných vyjádření stalo oslavou údajných záhad českého jazyka. Současně se stalo i zkouškou  logického myšlení.  jeho 3 věty, která zní : „Mimořádný sjezd musí svolat ÚV KSČM, nejpozději do dvou měsíců na žádost nejméně třetiny OV KSČM, třetiny KV KSČM nebo nadpoloviční většiny členů ÚV KSČM.“ 

27. 5. 2021

V těchto dnech si připomínáme výročí narození prezidenta Edvarda Beneše – 28. 5. 1884. Pocházel z malých poměrů. Jeho otec byl chalupníkem a jen s velkým vypětím dokázal užit svou početnou rodinu. Edvard Beneš byl nejmladší z deseti dětí a naučil se v tomto prostředí odříkání a tvrdé práci.

7. 5. 2021

Dnes, 8. května 2021, se členové I. ZO KSČM ve Slavonicích u pomníku rudoarmějce poklonili památce těch, kteří osvobodili naše město a celou naši zemi od fašistické nadvlády. Tímto dnem také skončil největší válečný konflikt v Evropě.

7. 5. 2021

Dnes, 7. května 2021, členové KSČM Jindřichův Hradec uctili památku našich osvoboditelů (Rudé armády) položením kytic u památníků v Jindřichově Hradci, Mnichu, Nové Bystřici a Třeboni. Dnešní vzpomínkové akce se zúčastnili: s. Nejezchleb - předseda OV, s.Vytiska - člen VV ÚV, s.Míka - místopředseda OV a s.Horák - předseda ORK.

Stránky