Aktuality

31. 8. 2018

Diskutovat bude s D. Charanzovou (ANO) a P. Svobodou (KDU-ČSL) o možnostech řešení migrační krize a o problematice brexitu a jednotnosti EU.

Pořad můžete sledovat 2. září 2018 od 13:05 hodin na programu ČT 24.

28. 8. 2018

Premiér Andrej Babiš se dnes (v úterý 28. 8. 2018) setká s italským premiérem Giuseppem Contem, aby s ním mimo jiné vážně pohovořil o nekontrolovatelné migraci, konkrétně o pro mě nepochopitelném tlaku Itálie, která navrhuje, aby se ostatní evropské státy podělily o migranty, kteří směřují do Evropy.

21. 8. 2018

Zcela náhodou jsem na YouTube »objevil« záznam rozhovoru Českého rozhlasu Plus s jedním z členů české »delegace«, který byl vysílán po jejím návratu z Krymu. Moderátor Michael Rozsypal, host - europoslanec za KSČM Jaromír Kohlíček. Téma rozhovoru není třeba zdůrazňovat. Anexe Krymu Ruskou federací.

6. 8. 2018

Jindřichohradečtí komunisté uspořádali v sobotu 4. srpna již tradiční letní jízdu parním vláčkem ze Slavonic do Dačic a zpět. Akce se uskutečnila již potřetí. Jízdy se zúčastnili i členové vedení KSČM v čele se samotným předsedou ÚV KSČM Vojtou Filipem.

1. 8. 2018

Prezidenti České republiky a Slovenska, Miloš Zeman a Andrej Kiska 29. 7. 2018 společnou jízdou historickým vlakem z Hodonína do slovenských Topoľčianek připomněli vznik společného státu před 100 lety. Zeman v Topoľčiankách oznámil, že v říjnu vyznamená trojnásobného předválečného československého premiéra Antonína Švehlu.

21. 7. 2018

Co je to proboha »světové společenství«? V televizi každý den slyším odvolávání se na něj. Mluví se o Rusku, jak ubližuje Ukrajině a že jí zabavilo Krym a hned se dodává, že »světové společenství« je proti. Píše se o tom, jak Číňané si »přivlastnili« několik ostrůvků v Čínském moři a zase »světové společenství« je prý proti.

21. 7. 2018

Prvního a také jediného československého kosmonauta, prvního kosmonauta, který nepocházel z USA ani ze SSSR, exposlance EP za KSČM a bývalého velvyslance ČR v Rusku Vladimíra Remka Senát prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání nenavrhne.

19. 7. 2018

Rozhovor Vojtěcha Filipa, předsedy ÚV KSČM, pro Novinky.cz.

 

12. 7. 2018

Menšinová vláda ANO a ČSSD získala důvěru Poslanecké sněmovny. Stalo se tak dvě stě šedesát čtyři dní po volbách. Česko ještě nikdy ve své historii nečekalo na tento okamžik déle. Dlouhé bylo i samotné jednání poslanců, které trvalo šestnáct hodin.

9. 7. 2018

KSČM chce záruky, že její návrhy kabinet projedná včas. Hnutí ANO se v dohodě zaváže, že koalice nebude brzdit komunistické návrhy a aktivně podpoří sedm programových priorit KSČM.

KSČM se na oplátku zaváže, že až do příštích sněmovních voleb nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě.

8. 7. 2018

Na řadě míst České republiky si v pátek 6. července lidé připomněli odkaz kazatele, církevního reformátora a někdejšího rektora pražské univerzity mistra Jana Husa, který pro své názory před 603 lety zemřel v plamenech na hranici v německé Kostnici (1415). Hus se svým apelem na pravdu stal příkladem zásadovosti, statečnosti a svobody svědomí.

8. 7. 2018

Evropským parlamentem obchází strašidlo - strašidlo z českých zástupců za KSČM. Teda aspoň někteří čeští europoslanci se toto strašidlo snaží vyvolat. Neštítí se přitom ani vyloženě lhát. Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský zveřejnil 5.

30. 6. 2018

3. zasedání ÚV KSČM dne 30. 6. 2018

 

Programem KSČM jsou zájmy lidí, stabilita a suverenita naší země a mír

 

27. 6. 2018

V úterý 26.června se uskutečnilo mimořádné zasedání OV KSČM Jindřichův Hradec v salonku restaurace Perla.

24. 6. 2018

V sobotu 23. června odpoledne se na slavonické hasičárně sešla téměř stovka příznivců tohoto žánru, přestože počasí tentokrát vystoupení heligonkářské hudební skupiny VESELÁCI příliš nepřálo. Bylo větrno a poměrně chladno, a tak většina posluchačů seděla za větrem v garážích slavonické hasičárny, místo u připravených stolů a laviček na volném prostranství.

20. 6. 2018

Angela Merkelová dnes řekla, že pro poválečný odsun Němců z Československa "neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění". Je to revanšistické vyjádření a vůči České republice naprosté nepřijatelné. Sudetští Němci se masově podíleli na přípravě konečného řešení české otázky, které by znamenalo faktickou a biologickou likvidaci českého národa.

19. 6. 2018

V sobotu 16. června se v Jindřichově Hradci uskutečnilo již 24. ODPOLEDNE S HELIGONKAMI. Tentokrát se koncert konal v sále Domu dětí a mládeže a vystoupilo v něm 11 heligonkářů z širokého okolí – od Havlíčkova Brodu až po České Budějovice. Naším cílem nikdy nebylo organizovat masové vystoupení muzikantů, ale spíš nám vždy šlo a jde o kvalitní vystoupení.

18. 6. 2018

Hrad v připomínkovém řízení rozcupoval pasáž výroční zprávy o extremismu za loňský rok, která se zabývá i hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD). Zařazení strany mezi extremisty je podle prezidentské kanceláře "naprosto nepřijatelné". Ministerstvo vnitra dokument dosud nevydalo, přestože v předchozích letech vycházel vždy v druhé polovině května. :

10. 6. 2018

Stovky lidí se dnes 10. června 2018 sešy na pietě za obec Lidice, kterou před 76 lety vypálili nacisté. U společného hrobu zavražděných obyvatel položily věnce desítky delegací, mezi nimi zástupci ústavních institucí, politických stran, ambasád i různých spolků. Za Poslaneckou sněmovnu položili věnce její místopředsedové v čele s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem.

10. 6. 2018

Jihočeští komunisté uskutečnili v sobotu 9. června seminář, který jistě rozšířil jejich poznání v oblasti hospodaření obcí a měst, dotační politiky a politiky sociálního bydlení. Seminář zahájila předsedkyně Jihočeského krajského výboru KSČM Alena Nohavová. Po úvodním vystoupení a přivítání přítomných lektorů a zastupitelů předala slovo 1. místopředsedovi JčKV KSČM Mgr.

1. 6. 2018

Pro děti připravily na úterní odpoledne 29. května společně OV KSČM a Levicový klub žen Jindřichův Hradec zábavné odpoledne na sídlišti Vajgar v prostoru mezi pobočkou knihovny a V. základní školou.

Stránky