Komentáře

17. 2. 2022

Brutální zdražení energií už není problém jen nízkopříjmových rodin nebo lidí na okraji společnosti. Toto razantní zvýšení nákladů se začíná podepisovat i na podnikatelské sféře.

15. 1. 2022

Ani nevíte, jak ráda bych chtěla napsat o nastupující pětikoaliční vládě něco pozitivního. Psát jenom kritiku není moc veselé.  Ale zatím mi, bohužel, nic z kroků této vlády radost nedělá a ani většině občanů.

10. 1. 2022

Komentovat dění v jiných státech může být bráno jako vměšování se do jejich záležitostí. Aktuálně vidíme napjatou situaci v Kazachstánu.

14. 10. 2020

ČSSD se v mnoha krajích bezostyšně hrne do středopravých koalic. Vydala se cestou lidovců, je to prostě strana ohebná jak guma, která zradila levicový program za cenu moci. KSČM zůstala jedinou skutečně levicovou stranou.

10. 10. 2020

Snaha po zviditelnění některých mediálně využívaných osob mně připadá jako zlý sen. Při tom svými radami ovlivňují myšlení nemalé části především mladých lidí. Halí se do lékařských titulů, získaných ale v úplně jiných oborech, než ti, co v současné době musí svádět svůj velmi těžký boj.

6. 3. 2020

Poslední únorovou sobotu podepsaly USA a hnutí Tálibán v katarské metropoli Dauhá dohodu, která se má stát základem pro stažení amerických vojsk z Afghánistánu a politické urovnání poměrů v zemi.

3. 3. 2020

Jako vždy pravda nakonec vyjde najevo, a tak se konečně dovídáme, že Američané se po dohodě s Tálibánem stáhnou z Afghánistánu. Bylo opravdu na čase, vždyť tam probíhá už 19. rok kruté války. A jaká je bilance? USA vtrhly do této země na podzim 2001 bez mandátu RB OSN jenom proto, že tato země tehdy nevydala Usámu bin Ládina.

15. 10. 2019

· Vyšetřovací komise parlamentu ČR ke kauze OKD: trestně stíhat čtrnáct osob vč. Sobotky, Urbana, Dlouhého a další
· Kdo bude stíhat, když policií i státním zastupitelstvím doposud nebylo nic závažného odhaleno
· Je policie kompetentní šetřit, když jejich ministr vnitra Hamáček je členem Bakalova Aspenu

8. 10. 2019

Poslední dobou si připadám z postupů kolem ministerstva jak Alenka v říši divů, či v pohádkovém světě.

5. 10. 2019

Petr Fiala asi zapomněl, že pokud chceme znát odpovědi na otázky, musíme se ptát. Právě to byl důvod, proč KSČM pozvala k jednání předsedu vlády a ministryni financí. Dotazů i odpovědí bylo hodně. Jednání budou pokračovat. Tématem bude zdravotnictví.

9. 7. 2019

Antonio Tajani nevyniká ani vychováním, ani jemnocitem.  Přesto jsem očekával, a asi nejen já, že na úvodním zasedání nového parlamentu utrousí alespoň jednu větu k těm, kteří svoji činnost skončili. Už vstup k jednacímu sálu byl lehce komplikovaný.

11. 6. 2019

Páteční finální hlasování o rozšíření elektronické evidence tržeb (EET) i na další podnikatele opět ukázalo na to, že ČSSD nejdřív koná, a pak teprve o tomto kroku přemýšlí. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč se sociální demokraté přidali k opozici a podpořili vynětí některých oborů z EET.

6. 5. 2019

Kdo nás vlastně osvobodil? Víte to? Když tak čtu odpovědi z anket mezi mladými, které zveřejňují pravidelně Haló noviny, mám jasno. Mladí lidé, a nejen oni, už z nedávné historie nevědí nic.

25. 4. 2019

Nejnovější volební preference (CVVM zveřejněné 23. dubna) mohou být pro někoho překvapením. Z hlediska dobré teorie, která na základě analýzy příčin současných problémů, identifikování historického přelomu, o který jde, a realistické perspektivní vize trpělivě analyzuje současné dění, jsou nikoli překvapivé, ale logické.

22. 2. 2019

Od počátku bezprecedentně hloupého vystoupení šéfa NÚKIB a pomluvě Huawei, jsem říkal, že je chybou, že se naši úředníci svévolně dali do žoldu jedné firmy v konkurenčním boji. Přitom je jasné, že nejde o první případ politizace v obchodních válkách.

14. 12. 2018

Před 10 lety, v začátcích IvČRN (Islám v České republice nechceme), jsme předvídali, že první zemí, kde to praskne, bude Francie.

29. 7. 2018

Vlny uprchlíků nadále narážejí na evropské břehy. A co Brusel? Když neprošly kvóty, které byly zcela nesmyslné, tak nečinně přihlíží nebo tzv.

24. 5. 2018

Litujete, že jsme po válce vyhnali sudetské Němce? Hlasovalo: 1 634 respondentů. Výsledek ankety: lituji= 5%, Nelituji=95%.

Nebudeme se zabývat výsledky ankety, ty jsou zatím jednoznačné, ale položenou otázkou. Jak někdo může se na české publikum obrátit s dotazem, který obsahuje slova "vyhnali sudetské Němce"?

14. 2. 2018

V posledních dnech se hovoří o úpravě školského zákona, který by měl zrušit povinný poslední ročník mateřské školy a povinnost přijímat dvouleté děti do MŠ od roku 2020.

23. 1. 2018

Mohlo by také jít o soutěž, kdo dokáže utratit více peněz. I tak by se dala popsat aktivita vedení Prahy 6. Lavička je prý uměleckým dílem a cena dosáhla 850 000 Kč. Kroutíte nevěřícně hlavou. Takových je nás víc.

20. 12. 2017

Za účasti České republiky vzniká v těchto dnech nová vojenská struktura Evropské unie pod názvem Permanent Structured Cooperation (PESCO).

14. 12. 2017

Rozhovor se senátorem Jaroslavem Doubravou. »Ruska se bojí ti, kteří to mají v popisu práce jako profesionální eurohujeři. A pár podivínů, jako je u nás třeba Štětina nebo Bublan. Obyčejné lidi zajímají jejich obyčejné starosti«.

26. 7. 2017

To co se dlouhou dobu tutlalo,  vyvrátila zpráva Vyšetřovací komise britského parlamentu. Hlavní imigrační průchoďák přes Libyi nám nadělila EU.

Vlkův úvod: 

4. 7. 2017

Ministr kultury Daniel Herman je divný člověk až zvláštního ražení, chtělo by se říci, že i exot. Už několikrát přesvědčil, že je intrikán a hlavně lhář. Stačí připomenout loňskou aféru s jeho vzdáleným příbuzným Bradym, pro něhož se snažil všemi způsoby vynutit medaili.

Stránky