Na Kateřinu Konečnou bylo 16. května v Jindřichově Hradci narváno.

17. 5. 2023

Ani ten, kdo zná restauraci Jiskra, si asi ani neumí představit, jak se mohlo 140 – 150 lidí nacpat do sálu. Využili jsme všechny další volné židle a ještě mnoho lidí stálo a vydrželo téměř dvě hodiny poslouchat dotazy a dopovědi.

Akce byla zahájena vystoupením K. Konečné, po níž chviličku hovořil i herec Ivan Vyskočil, který s ní za námi přijel.

V úvodu K. Konečná mluvila o nesouhlasu KSČM s pobytem cizích vojsk na našem území, o nesouhlasu s nákupem nepotřebných a předražených stíhaček F35 z USA - ty budeme platit 5 let před jejich dodáním!! - a dalších záležitostech.  Na její dotaz, zda někdo z přítomných ví o něčem co pozitivního vláda pětikolky udělala pro lidi, nikdo nic nemohl uvést, naopak se účastníci hlasitě vyjádřili, že NIC.

Chvilku nám své kritické názory na současnou vládu sdělil i Ivan Vyskočil.

V besedě pak byla řeč o tom, zda má smysl jít k volbám, když například hlasy pro KSČM v minulých volbách propadly. Smysl to samozřejmě má z mnoha důvodů. Že se pravicové strany spojují kvůli penězům, kdežto levicové strany dělí ideály. Zda by měla smysl generální stávka – jistě, ale musela by být opravdu generální a musely by ji organizovat odbory – všechny společně – příklad lze najít třeba ve Francii. Co naši evropští poslanci? Neberou se tam za zájmy naší země. Zrušení zákonné valorizace důchodů a proč ne církevních restitucí? Stačí se podívat na složení vlády a máme odpovědi – zájmy KDU-ČSL, aj.

V průběhu besedy zaznělo mnoho dalších dotazů a zazněl i vtip: „Proč Bůh má komunisty rád? Protože ho ničím neotravují“.

Bylo to opravdu velmi zajímavé setkání zvláště proto, že se ho zúčastnilo tolik nečlenů naší strany.

Stanislav Míka, místopředseda OV KSČM JIndřichův Hradec

Fotogalerie

Autor: 
Stanislav Míka, místopředseda OV KSČM Jindřichův Hradec
Zdroj: 
OV KSČM Jindř. Hradec