Z diskusního vystoupení jihočeského Tomeše Vytisky na jednání ÚV KSČM v sobotu dne 20. října 2018

20. 10. 2018

Tomeš Vytiska z Jindřichova Hradce upozornil, že volební výsledky KSČM byly špatné v celé republice. To ukazuje na to, že problém není v místních funkcionářích, ale ve vedení strany. Ta navíc rozhodně není jednotná.

„Přimlouvám se za mimořádný sjezd, který by řešil rozkol ve straně,“ vyzval. Zastal se i platformy Restart, ve které podle něj nejsou rozvraceči, ale lidé, kteří chtějí situaci řešit.

Na to vystoupila rozčíleně Soňa Marková, do loňska poslankyně. „Volby neprohrává jeden člověk, byť je jím předseda strany,“ vzkázala. Připomněla, že mandát Vojtěcha Filipa byl potvrzen sjezdem naposledy vloni a někteří se podle ní s jeho výsledky dodnes nedokázali smířit.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vzpoura-na-UV-KSCM-proti-F...

Poznámka:

Jednání ještě neskončilo a celý článek s celou řadou dalších podrobností vyšel pod názvem "Vzpoura na ÚV KSČM proti Filipovi. Členové žádají předsedovo odstoupení" v Parlamentních listech. Je to normální?, vyjádřuje se JK.

Autor: 
jav, kráceno: jk, foto: ilustrativní KSČM
Zdroj: 
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vzpoura-na-UV-KSCM-proti-Filipovi-Clenove-zadaji-predsedovo-odstoupeni-556131